среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 46

Груевски: Вака се сака Македонија и се бори за македонската репрезентација

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, вечерва ја честиташе победата на македонската ракометна репрезентација над репрезентацијата на Тунис, на натпреварот во рамките на Светсткото првенство во Франција.

груевски

Поврзани вести

Честитки за успешниот старт и првата победа на ракометарите. Нека се множат успесите. Вака се сака Македонија и се бори за македонската репрезентација. Браво!!!, напиша Груевски на својот Фејсбук профил.

gruevski-status

Најчитани вести