недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Груевски: Владините реклами се со цел навремено и прецизно информирање на граѓаните

Премиерот одговори на пратеничко прашање

Премиерот Никола Груевски вели дека секој компанија која сака да инвестира и отвора нови работни места добива ист третман од Владата

Премиерот Никола Груевски вели дека секој компанија која сака да инвестира и отвора нови работни места добива ист третман од Владата

Поврзани вести

Рекламите кои што Владата ги емитува имаат за цел да ги информираат граѓаните за сите реформите кои што се спроведуваат, на едноставен начин, а медиумите тие емитувања си ги наплатуваат, рече денеска премиерот Никола Груевски, одговарајќи на пратеничко прашање.

Премиерот истакна дека кон сите медиуми се исплатени услуги кои што ги дале во однос на емитување на информативните кампањи.

„Владата води такви политики на објавување информативни кампања и во различни периоди за различни проекти, за различни закони или подзаконски акти, за граѓаните и компаниите да бидат информирани за новите можности и сите работи што се прават во нивна корист“, рече премиерот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести