вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Груевски во посета на Центарот за обука на пилоти во касарната „Страшо Пинџур“

Премиерот во посета на Центарот за обука на пилоти во Петровец

gruevski

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска, ќе го посети Центарот за обука на пилоти во касарната „Страшо Пинџур“, Петровец.

На настанот ќе присуствува и министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, во придружба на челните луѓе на МВР.

При посетата предвидено е да се  разгледаат просториите во Центарот за обука каде што се одржуваат обуките за пилоти, a ќе бидат презентирани и техничките можности на опремата за обука, како и концептот на обуката за пилоти кандидатите за пилоти што ќе се пријават на неодамна распишаниот конкурс на МВР.

Почетокот на настанот е предвиден за 12 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести