сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски во посета на градежните активности на автопатот Демир Капија-Смоквица

gruevski_crvpoz_g_1

Поврзани вести

Претседателот на Владата, Никола Груевски, денеска ќе ги посети градежните активности на автопатот Демир Капија – Смоквица кај клучката Миравци.

Потоа, премиерот Груевски ќе присуствува на пуштање во употреба на водовод со резервоар за водоснабдување и канализационен систем со пропратни објекти во населеното место Ѓавато, општина Богданци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести