петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Груевски во посета на општина Штип

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе оствари посета на општина Штип.

gruevski-3

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе оствари посета на општина Штип.

Во 13:00 часот ќе присуствува на поставување на камен темелник за изградба на Клиничка болница.

Груевски во 13:35 часот ќе оствари средба со жителите на населба Железничка, додека пак во 14:05 ќе присуствува на отпочнување на изградба нa локален пат села Вршаково – село Долно Трогирчи.

Најчитани вести