среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Груевски: Задоволен сум што изборите се фер и демократски, а граѓаните гласаат за оној кој е подобар за Македонија

Grujo gvasa

Поврзани вести

Претседателот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, заедно со неговата сопруга Боркица, денеска го оствари своето право на глас.

„Пред малку го остварив моето гласачко право. Задоволен сум од тоа што досега, еве до 15 часот, изборите се одвиваат во фер и демократска атмосфера, нема никакви посериозни нарушувања на изборниот циклус. Се надевам дека така ќе остане и до крајот на денот и дека граѓаните ќе си го кажат своето мислење, ќе гласаат за тој што сметаат дека е подобар за Република Македонија  за наредните пет години да биде претседател на државата“, рече Груевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести