среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 24

Груевски: Заев едно зборува, друго прави

kanal5-gos

Последни вести

Стана навика граѓаните да слушаат контрадикторни изјави на Зоран Заев. Тој едно зборува, друго прави, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во Дневникот на Канал 5.

-Додека неговите хулигани повредуваа полицајци, палеа канцеларии на претседателот, тој на телевизија зборуваше дека неговата борба е гандиевска, гандиевска значи мир, во исто време на улицата имаше невиден вандализам, невидено насилие, запалени канцеларии на претседателот. Едно зборува, друго прави. Мисли дека народот тоа му го простува, зошто толку долго тоа го прави и мисли народот му го простува, но заборава дека луѓето враќаат кога ќе дојдат изборите, рече Груевски.

Најчитани вести