Македонија,Политика

Груевски: Заев го величи Бранко, а вика дека се промениле

Груевски: Заев го величи Бранко, а вика дека се промениле

Луѓето во оваа кампања препознаа една сериозна неискреност кај Зоран Заев и кај Шекеринска и кај другите, истакна премиерот Никола Груевски на вечерашниот митинг кој ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ го одржа во Гевгелија.

„Го гледав како еден ден на некој јавен настап го величеше Бранко Црвенковски и неговото дело во минатото, или недело, кажуваше како приватизацијата била најсиправно направена, дека така требало, дека и тој да бил така ќе постапел, а утредента вика ние се променивме гласајте за нас, ние не сме истите со тие што беа претходно“, посочи Груевски.

Тој додаде дека токму тука е таа неискреност, бидејќи Заев се обидувал да ми се допадне и на Бранко Црвенковски и на граѓаните, но како што рече Груевски граѓаните тоа го препознале и изборниот резултат е одраз на нивното мислење.