сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Груевски: Заев го величи Бранко, а вика дека се промениле

10175019_610805092328871_5553032183025916359_n

Поврзани вести

Луѓето во оваа кампања препознаа една сериозна неискреност кај Зоран Заев и кај Шекеринска и кај другите, истакна премиерот Никола Груевски на вечерашниот митинг кој ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ го одржа во Гевгелија.

„Го гледав како еден ден на некој јавен настап го величеше Бранко Црвенковски и неговото дело во минатото, или недело, кажуваше како приватизацијата била најсиправно направена, дека така требало, дека и тој да бил така ќе постапел, а утредента вика ние се променивме гласајте за нас, ние не сме истите со тие што беа претходно“, посочи Груевски.

Тој додаде дека токму тука е таа неискреност, бидејќи Заев се обидувал да ми се допадне и на Бранко Црвенковски и на граѓаните, но како што рече Груевски граѓаните тоа го препознале и изборниот резултат е одраз на нивното мислење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести