среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

(ВИДЕО) Груевски: Заев си ја трга “мувата од капата“ за случајот „Глобал“

gruevski

Последни вести

Изјавата на лидерот на СДСМ Зоран Заев за скучајот „Глобал“ е арогантно кажана од „ немајкаде“.

Ова го истакна премиерот Никола Груевски како реакција на изјавата на Заев дека Владата шири лаги за „Глобал“, а дека тој е чист како солза .

„За Зоран Заев се може да се каже освен дека е чист како солза. Очигледано дека човекот си ја трга “мувата од капата“ и таа изјава личи на многу арогантна изјава која што ја кажа од „немајкаде“, изјави Груевски.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести