Македонија,Крими хроника

Група кумановци претепале малолетник без причина

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Н.(20) од Куманово, за сторено кривично дело „насилство“.

На 11.12.2014 година, околу 22,50 часот, на пешачка патека во Куманово пријавениот без повод и причина физички нападнал 15 годишно лице удирајќи го со тупаница во пределот на главата, нанесувајќи му тешка телесна повреда.

Откако оштетениот паднал на земја уште неколку непознати лица продолжиле со клоци и тупаници да го удираат по телото.