Крими хроника

Полициски билтен Група малолетници претепале момче во Волково

Група малолетници претепале момче во Волково

Момче од Волково е тешко повредено откако го претепале десетина лица.
Утрово  во 03:00 часот С.К.(41), пријавил дека на 11.10.2017 година околу 21,30 часот на ул.“101“ во с. Волково, физички бил нападнат неговиот 15- годишен син од страна на десеттина лица на возраст од околу 13 до 17 години, информираат од МВР.