понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Група момчиња оштетиле полициско комбе кај ГТЦ

Група момчиња оштетиле полициско комбе кај ГТЦ

srpska-policija

Поврзани вести

Четири момчиња ноќеска завршија во полициска станица откако оштетиле полициско комбе паркирано пред Градскиот трговски центар, информира денеска Министерството за внатрешни работи.

Според информациите од МВР, во станицата во Центар приведени се Ј.М. (26), Д.Т. (22), К.Л. (19) и С.В. (22) сите од Скопје поради тоа што околу 4,30 часот го оштетиле полициското возило. Зошто и како момчињата го вандализирале возилото засега не е познато.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од МВР.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести