четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Група разбојници нападнала штипјани со метални и дрвени предмети

tepacka

Поврзани вести

Поголема група лица на улицата „Косовска“ во Штип ги нападнале Ѓ.Д.(19), М.Д.(17), М.М.(39) и М.Ј.(35), удирајќи ги со метални и дрвени предмети по телата и главите.

На повредените им е укажана лекарска помош во Медицинскиот центар Штип каде им се констатирани телесни повреди и се пуштени на домашно лекување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести