сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Група разбојници нападнале тетовец, му зеле 2.700 евра

Тетовец сред бел ден нападнат од група разбојници.

boks

Поврзани вести

Група разбојници нападнале маж од Тетово, одземајќи му 2.700 евра.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера, околу 16.30 часот на градскиот стадион во Тетово од група разбојници бил нападнат 56-годишниот  В.Д.

Непознатите насилници прво физички го нападнале, а потоа му одземале поголемо количество пари во различни девизи.

Со плен од 2.700 евра разбојниците побегнале, а оштетениот побарал полициска помош.

Тетовската полиција работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести