петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Групацијата Триглав и Заваровалница Триглав одржуваат високо ниво на финансиска стабилност

resize

Поврзани вести

Во споредба со истиот период минатата година, во првите шест месеци од 2014-та година, Групацијата Триглав оствари пораст од 23,3% во нето добивката, која изнесуваше 56,3 милиони евра и бруто полисирана премија од осигурување и соосигурување во износ од 487,8 милиони евра, односно 1,7% помалку во однос на истиот период минатата година.

Во 2014-та година Групацијата Триглав продолжува со имплементација на зацртаната стратегија, фокусирајки се на основната дејност на осигурување, како и максимизација на профитабилноста и безбедното работење. И покрај неповолните услови за работа и вонредните случаи на штети, Групацијата Триглав и матичното друштво имаа добри перформанси и го задржаа високото ниво на финансиска стабилност. Деталите за остварените резултати, согласно финансискиот календар на компанијата, ќе бидат објавени на 22-риавгуст, 2014-та година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести