петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Групна тепачка во автобус на ЈСП, деветмина приведени

tepackaslik

Поврзани вести

Групна тепачка се случила вчера во автобус на ЈСП со број 64 на автобуска постојка на Партизанска.

Автобусот сообраќал на релација Транзитен центар Скопје – село Никиштани. Тепачката  настанала помеѓу две групи на лица на возраст од 15 до 20 години. Приведени се девет лица, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Четири лица се пожалиле на повреди при што на истите им се констатирани телесни повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести