четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Групна тепачка во гостиварско

tepacka

Поврзани вести

Групна тепачка  во селото Долна Ѓеновица, гостиварско.

Вчера, поради меѓусебни недоразбирања по кратка вербална расправија настанала тепачка помеѓу две групи, од едната страна Д.Н.(76), А.Е.(24) и Ќ.Џ.(22) и од другата страна Ш.Ш.(48), Н.Ш.(42) и Е.Ш.(17) сите од село Долна Ѓеновица.

Од тепачката со телесни повреди се здобиле лицата А.Е. и Ќ.Џ., на истите им е укажана лекарска помош во клинката во Гостивар, додека Д.Н. поради сериозност на повредите е пренесен во Клинички центар Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести