среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Групна тепачка во средното медицинско училиште во Скопје

tepackaslik

Поврзани вести

Групна тепачка се случила вчера во дворот на средното медицинско училиште Панче Караѓозов во Скопје.

Тепачката избила помеѓу лицата О.Љ. (16) од с.Љуботен и А.К. (16) од с.Рашче од една страна и лицата Е.С. (18) од с.Крушопек, С.И.(18), Е.С.(18) од с.Сингелиќ, Ф.Б.(18) од с.Арачиново, З.Р. (17), Б.Н.(18) од с.Чифлик, М.Џ.(18) сите од Скопје. Во тепачката лицата си размениле по неколку удари со тупаници и клоци во пределот на главата и телото. Причина за тепачката е меѓусебно нетрпение.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести