Македонија,Крими хроника

Групна тепачка во Радишани, четворица во болница

Групна тепачка во Радишани, четворица во болница

Во скопската населба Радишани, вчеравечер, околу 22 часот се случила тепачка во која се повредени 74-годишната Ш.З., 20-годишниот Џ.З. 23-годишниот Б.З. и 43-годишниот Ф.З. кои се пренесени во Воената болница.

Откако двете групи започнале расправија, набрзо 26-годишниот А.Д., кој бил дел од втората група, влегол во „БМВ“, по што се упатил кон толпата луѓе, удрил во нив и избегал.

Дополнително треба да биде утврдено и дали членовите од семејството повредите ги добиле за време на тепачката или по ударот од автомобилот.