петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Групна тепачка во Радишани, четворица во болница

По расправијата влегол во автомобилот и намерно удрил во луѓето од другата група.

policijaa-630

Поврзани вести

Во скопската населба Радишани, вчеравечер, околу 22 часот се случила тепачка во која се повредени 74-годишната Ш.З., 20-годишниот Џ.З. 23-годишниот Б.З. и 43-годишниот Ф.З. кои се пренесени во Воената болница.

Откако двете групи започнале расправија, набрзо 26-годишниот А.Д., кој бил дел од втората група, влегол во „БМВ“, по што се упатил кон толпата луѓе, удрил во нив и избегал.

Дополнително треба да биде утврдено и дали членовите од семејството повредите ги добиле за време на тепачката или по ударот од автомобилот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести