недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Групна тепачка во Штип

tepacka

Последни вести

Групна тепачка се случила вчера вечерта на улица „Раданки пат“ во Штип.

По претходна расправија настанала тепачка помеѓу Д.С. (35), Д. Ј. (26), Ј. Б.  (45) и Ј.Л. (38), сите од Штип, од една страна и Н.И. (41), Н.И. (23), Н. Џ. (31) и у

ште неколку лица од друга страна, сите од Штип. Во тепачката од страна на Н.И.,  Н.И. и Н.Џ. се користени разни предмети (дрво, секира и сл.) и гасен пиштол, при што со телесни повреди се здобиле Д.С., Ј.Л., Ј.Б. и Д.Ј. На истите им била укажана лекарска помош во Клиничката болница Штип. Џ.Н. и Н.И. се приведени и се задржани во ПС за понатамошна постапка.

Полиијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести