вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски најави холандска инвестиција во Виница – Кочани

image001

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДММНЕ, Никола Груевски денеска потврди дека инвеститори од Холандија ја потврдиле својата инвестиција во Македонија, а поточната локација е Виница – Кочани.

Повеќе информации за новата инвестиција се очекуваат во текот на денот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести