вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Гуарин истовремено голема желба и на Челзи и на Атлетико (М)

fredi guarin

Поврзани вести

Лондонскиот премиерлигаш Челзи доби сериозна конкуренција во шпанскиот пволигаш Атлетико (М), кога е во прашање потписот на колумбискиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Фреди Гуарин.

Според последните информации кои пристигнуваат од Милано, новиот сопственик на „нероазурите”, Ерик Тохир и понатаму останува на ставот дека 27-годишниот крилен напаѓач мора да биде продаден за време на зимскиот преоден рок, но заинтересираниот клуб пак мора да испрати официјална понуда за неговите услуги не помала од 17 милиони евра.

И покрај големата желба на колумбискиот интернационалец да остане на „Џузепе Меаца”, далеку е поверојатна опцијата дека ќе биде продаден за време на зимскиот преоден рок, а во овој момент, во минимална предност кога е во прашање неговиот потпис е лондонскиот премиерлигаш Челзи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести