понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Гуарин од први јануари нов фудбалер на Челзи

fredi guarin

Поврзани вести

Ако им се верува на италијанските и на англиските медиуми, тогаш колумбискиот интернационалец од редовите на Интер, Фреди Гуарин, на стартот од зимскиот преоден рок ќе биде преставен како најнова милионска аквизиција на лондонскиот премиерлигаш Челзи.

Спортските медиуми информираат дека преговорите околу 27-годишниот играч за врска се во завршна фаза, а најавениот трансфер ќе биде реализиран кога двете страни ќе постигнат договор околу побараното обештетување од 15 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести