понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Гуча: Возачите без алкохол добиваат подароци

guca

Поврзани вести

На улиците на Гуча каде што е во тек Соборот на трубачи, сообраќајната полиција и Апатинската пиварница минатата ноќ ги контролираа сите возачи и им проверуваа алкохол во крвта. Сите што имале нула промили добивале подароци.

Настанот беше во организација на Апатинската пиварница во рамките на акцијата „Кога пијам не возам“.Возачите кои не пиеле биле наградувани со алкометри.

Во синоќешната акција, оние кои биле под влијание на алкохол биле исклучени од сообраќај, а кога Соборот ќе заврши ниту еден нема да замине неисконтролиран.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести