четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Гучи, Шанел, Фенди: Лудило од костими во новиот спот на Бијонсе

По подолгата пауза, Бијонсе ја лансираше новата песна „Formation“, со моќен спот во кој поп ѕвездата одава почит не само на своите корени, туку и на сите свои политички ставови, облечена во луксузни парчиња од најпознатите дизајнерски куќи.

Гучи, Шанел, Фенди: Лудило од костими во новиот спот на Бијонсе

Гучи, Шанел, Фенди: Лудило од костими во новиот спот на Бијонсе

Поврзани вести

Новата песна на Бијонсе,  е своевидна критика на американската политика која се води наназат неколку годинии, но некако се има впечаток дека тука модата е далеку помоќна од се’ друго.

По подолгата пауза, Бијонсе ја лансираше новата песна „Formation“, со моќен спот во кој поп ѕвездата одава почит не само на своите корени, туку и на сите свои политички ставови, облечена во луксузни парчиња од најпознатите дизајнерски куќи.

 

Гучи фустан и Фалон обетки

 

Фустан Зимерман, Палас Винтаж корсет, Фалон обетки

 

Фенди бунда и бел комбинезон Рози Асолин 

Обетки, ѓердан и алка Дилан Лекс

Уникатно боди и Шанел ѓердан

Гучи Костими

Алесандра Рич  фустан, Шанел шешир и обетки Фалон

 

Гучи фустан

Најчитани вести