вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Гугл“ се вклучува во глобалната акција за помош на Србија, БиХ и Хрватска

gugle

Поврзани вести

По иницијативата на корисниците на Интернет во Србија и регионот, „Гугл“ да им помогне на настраданите од поплавите, денеска компанијата се вклучува во акцијата за собирање помош за Србија, Хрватска и БиХ кои беа зафатени од тешки поплави.

На почетната страница „Гугл“ стави знак на жалост поради жртвите од поплавите на Балканот, односно во БиХ и Србија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести