недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Гундоган доби ултиматум од челниците на Борусија Д.

Моментално, разговараме, преговараме со фамилијата на Гундоган, вели извршниот директор на Борусија Д.

gundogan

Поврзани вести

Извршниот директор на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Ханс Јоаким-Ватцке, не можеше да даде некаква гаранција дека стандардниот првотимец, Илкаи Гундоган, и во пролетниот дел од сезоната ќе го носи “црно-жолтиот” дрес.

“Моментално, разговараме, преговараме со фамилијата на Гундоган. Тие ми се советници, тие функционираат како негов агент. Нормално дека сакаме да го задржиме во нашите редови, но до сега не успеавме во намерата да најдеме заеднички јазик околу новиот договор. На крајот од денот, Илкаи го има последниот збор, самиот треба да одлучи дали ќе остане во Дортмунд или ќе прифати некоја друга понуда. Илкаи добро знае дека ние сакаме одговор што е можно побрзо”, изјави главниот оперативец на Борусија од Дортмунд

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести