недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Гундоган не се пали на Јунајтед, Реал (М) и Баерн (М)

Borussia Dortmund v FC Bayern Muenchen - UEFA Champions League Final

Поврзани вести

Не само што ги одби примамливите понуди на Реал (М), Манчестер Јунајтед и Баерн (М), кои му нудеа дупло поголема плата, репрезентативецот на Германија и фудбалер на Борусија од Дортмунд, Илкаи Гундоган потврди дека веќе го потпишал новиот договор кој го обврзува да остане на “Сигнал Идуна Парк” до 2016 година.

„Многу сум среќен и благодарен што мојот клуб ми даде шнаса да останам во Дортмунд и да бидам дел од овој специјален тим и да бидам дел од оваа специјална околина. Ќе дадам се од мене, ќе направам се што е во мојата моќ за да им помогнам на моите тимски колеги. Јас сум голем оптимист кога е во прашање новата клупска сезона”, изјави Гундоган.

Спортскиот директор на Борусија од Дортмунд, Михаел Цорк додаде дека Гундоган е на добар пат најпосле да се рехабилитира од незгодната повреда на грбот.

„Многу сме среќни поради потпишаниот договор. Ја продолживме соработката и покрај незгодната повреда на Гундоган. Сите се надеваме дека Илкаи ќе биде подготвен за игра на стартот од новата сезона”, изјави Цорк.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести