Магазин

Ѓуро Палица итно опериран

Ѓуро Палица итно опериран
Актерот Бранко Бабовиќ, ѕвезда од серијата „Курсаџии“ минатиот викенд бил итно опериран. Српски Блиц пишува дека актерот со возило на итна медицинска помош бил пренесен во болница каде дознал дека му пукнало дебелото црево.

-Беше многу критично. Мислев дека нема сè добро да помине бидејќи трпев многу болки долго време. За среќа се заврши без поголеми проблеми. Во моментов се уште сум во болница. Очекувам дека за десетина дена ќе бидам пуштен дома, изјавил актерот.

Извор близок до Бабовиќ истакнал дека операцијата траела околу 2 часа.

-Не беше нималку наивно. Во првиот момент сите беа исплашени да не дојде до сепса бидејќи Ѓуро трпеше големи болки не знаејќи што му се случува. За среќа помина се во најдобар ред, посочува анонимниот извор.