понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ѓуровски вети дека ќе им ја врати насмевката на навивачите

Новиот селектор на македонската фудбалска репрезентација денеска и официјално ќе и’ биде презентиран на јавноста

Претседателот на ФФМ ќе го претстави новиот предводник на репрезентацијата во „Куќата на фудбалот“

Претседателот на ФФМ ќе го претстави новиот предводник на репрезентацијата во „Куќата на фудбалот“

Поврзани вести

Денеска со почеток во 12 часот во новиот комплекс на Фудбалската федерација на Македонија, „Куќата на фудбалот”, Бошко Ѓуровски и официјално ќе биде преставен како нов селектор на фудбалската репрезентација на Македонија.

Ѓуровски во средата оствари средба со претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски, со генералниот секретар Димитар Зисовски и со директорот на националните репрезентации Петар Милошевски.
Во соопштението објавено на официјалната веб страница на ФФМ се наведува дека Ѓуровски во разговорот со претседателот на ФФМ изразил надеж дека ќе им ја вратат насмевката на навивачите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести