четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Густа магла наутро, во текот на денот очекувајте разведрување и сонце

Густа магла во утринските часови, потоа следи разведрување.

sonce vo zima

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево во текот на денот, додека во утринските часови ќе има појава на густа магла.

Температурата денеска ќе се движи од три до 12 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шестиот степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести