Македонија

Густа магла наутро, во текот на денот очекувајте разведрување и сонце

Густа магла наутро, во текот на денот очекувајте разведрување и сонце

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево во текот на денот, додека во утринските часови ќе има појава на густа магла.

Температурата денеска ќе се движи од три до 12 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шестиот степен.