сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гутиерез е новиот јунак во Њукасл – го победи канцерот и се врати на зелениот терен

gutierez

Поврзани вести

Аргентинскиот фудбалер Јонас Гутиерез се врати на фудбалските терени по пауза од 17 месеци, откако успеа да го победи канцерот на тестисите.

Тој влезе во игра во 65-та минута од натпреварот, откако влезе на местото на Стивен Тејлор. Аргентинецот беше пречекан со овации, а кога Фабрицио Колочини ја напушти играта, Гутиерез ја доби капитенската лента.

Инаку Њукасл го загуби натпреварот откако по грешката на голманот Тим Крул, Ешли Јанг погоди за конечни 0:1.

Најчитани вести