вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Гувернерот на Доњецк ги обвинува руските тајкуни што нема воена инвазија

Гувернерот на Доњецката област Павел Гуварев рекол дека губи надеж дека ќе дојде до акција на руските сили и ги обвинил руските тајкуни дека ја одвратиле Москва од воена интервенција во Украина.

140305-peoples-governor

Последни вести

Гувернерот на Доњецката област Павел Гуварев рекол дека губи надеж дека ќе дојде до акција на руските сили и ги обвинил руските тајкуни дека ја одвратиле Москва од воена интервенција во Украина.

Тој на конференцијаа за новинари во вчера рекол дека би сакале во Доњецк да добијат помош од руските сили, но додал дека се реални и дека сфаќаат дека е тоа невозможно.

Губарев рекол дека руските тајкуни се противат на воена акција, стравувајќи дека тоа ќе го загрози нивниот бизнис.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести