четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гужва за влез во Грција

Подолги задржувања има на грчиот дел, за влез во Грција

granica

Последни вести

На преминот Богородица на границата со Грција за излез од Македонија има задржување на возилата од 30 минути, додека на премин Дојран околу 15 минути. Подолги задржувања има на грчиот дел, за влез во Грција, соопшти АМСМ.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а сообраќајот се одвива по суви коловози.

Најчитани вести