недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Гвардиола го суспендира Манџукиќ

g

Последни вести

Предводниот на Баерн Минхен, Пеп Гвардиола потврди дека повторно има проблем со хрватскиот интернационалец Марио Манџукиќ, кој повторно демострирал знаци на недисциплина и поради таквото однесување, искусниот напаЃач денешниот финален натпрева од Купот на Германија ќе го следи од свечената ложа на Олимпискиот стадион во Берлин.

“Не станува збор за некаков здравствен проблем, Марио е подготвен за игра. Но јас донесов таква одлука. Манџукиќ не е во комбинација за финалниот натпревар во Купот на Германија, нема да игра против Борусија од Дортмунд”, изјави шпанскиот стручњак.

Репрезентативецот на Хрватска и пред неколку месеци беше казнет од Гвардиола повторно поради нарушена дисциплина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести