петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 9

Гвардиола: Мартинез нема да заврши на Ноу Камп

gvardiola martinez nou kamp

Последни вести

Предводникот на се уште актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн Минхен, Пеп Гвардиола експресно ја демантираше пласираната шпекулација дека одличниот играч за врска, Хави Мартинез за време на летниот преоден рок ќе биде продаден на каталонскиот гигант Барселона.

“Мартинез ќе остане на “Алианс Арена”. Хави е од голема важност за Баерн Минхен, а во новата клупска сезона ќе има далеку поголема минутажа. Не знам од каде таа информација дека ќе биде продаден и тоа на Барселона. Мартинез сигурно ќе остане во Минхен, гарантирам 100%. Баерн Минхен има потреба од неговите услуги, ќе ни биде потребен во обидот да ја одбраниме шампионската титула и да го освоиме победничкиот пехар во Лигата на шампиони”, изјави трофејниот шпански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести