понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Гвардиола нема да добие отказ до 2016 година

Клупскиот претседател на најтрофејниот германски клуб, Баерн (М), Карл-Хаинц Румениге откри дека баварскиот гигант нема никогаш предвреме да ја прекине соработката со актуелниот тренер, трофејниот шпански стручњак, Пеп Гвардиола.

GVARDIOLA NEMA OTKAZ

Последни вести

Клупскиот претседател на најтрофејниот германски клуб, Баерн (М), Карл-Хаинц Румениге откри дека баварскиот гигант нема никогаш предвреме да ја прекине соработката со актуелниот тренер, трофејниот шпански стручњак, Пеп Гвардиола.
Првиот човек на Баерн (М), додаде дека Гвардиола сигурно ќе остане на “Алианс Арена” до 30. јуни 2016 година.
“Баерн Минхен никогаш нема да го отпушти Пеп Гвардиола. Јас лично ви го гарантирам тоа, ако сакате можеме да одиме и да го потпишам истото на нотар. Презадоволни сме од нашиот тренер, ја делиме истата визија за иднината на клубот и убедени сме дека заедно ќе чекориме напред уште долги години. Некогаш можеби ќе изостанат посакуваните резултати, но најважно е како клуб да се движиме во заеднички правец. Токму затоа велев пред една година, а сега се уште го тврдам истото, дека Пеп Гвардиола е вистинскиот тренер за Баерн“, изјави Румениге.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести