петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Гвардиола: Очајно лоша партија на Баерн (М)

gvardiola ocajna partija

Поврзани вести

Предводникот на Баерн (М), Пеп Гвардиола, веднаш по срамниот пораз во Минхен и срамната елиминација во полуфиналната рунда од Лигата на шампиони изјави дека вината за неуспехот ја гледа кај својот тим кој одиграл очајно лошо во сите 90 минути.

„За да добиеш еден натпревар, за да победиш и постигнеш успех, мораш да одиграш добро во сите 90 минути. Сум доживеал неколку тешки порази во мојата тренерска кариера, а тука ќе го вбројам и овој од Реал (М). Примивме два погодока од нафрлени топки, од прекини на нашата половина. Сепак, вината за поразот мора да се побара во нашата очајна партија, одигравме очајно во сите 90 минути. Ова е единствената причина за поразот и елиминацијата, не постои друга причина, само фудбалска причина. Кога играш лошо, противникот постигнува неколку погодоци. За жал, не ги искористивме шансите кои ги имавме пред противничкиот гол и овој болен пораз можам да го дефинирам само како лоша игра на мојот тим”, изјави трофејниот шпански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести