петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Гвардиола отфрли секаква можност за враќање во Барса

Баерн Минхен игра одлично под палката на Пеп Гвардиола, и барем засега на оваа убава приказна во Минхен не и се гледа крајот.

pep

Поврзани вести

Сепак Гвардиола, кој подеднакво успешен беше и во Барселона, доби новинарско прашање дали еден ден би се вратил токму во каталонскиот гигант, доколку му се укаже шанса, на кое Пеп помалку изненадувачки, одговори негативно.

“Кратко и јасно, одговорот е НЕ. Немам намера да се вратам во Барса, тоа е завршена приказна за мене, клуб во кој минав еден многу успешен циклус и повеќе немам намера да се враќам назад. Кога ќе си заминам од Баерн ќе ги разгледувам сите останати опции, но уште сега можам да кажам дека никогаш повеќе нема да бидам тренер на Барселона. Еден ден ќе се вратам во Барселона, но за да живеам во овој град со своето семејство, не за да работам во клубот” – истакна Гвардиола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести