понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Гвардиола сака Дедо Мраз да му го подари Давид Луиз

david luiz 1

Поврзани вести

Пред некој ден тие на каталонскиот гигант Барселона, а сега и раководните лица на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), потврдија дека и понатаму не се откажуваат од намерата да ги осигураат услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на Челзи, Давид Луиз.

Уште во времето кога беше тренер на Барса, Пеп Гвардиола се обиде да оствари соработка со 26-годишниот централен дефанзивец, но сите понуди на каталонскиот гигант експресно беа одбиени од сопственикот на лондонските „сини”, Роман Абрамович.

Трофејниот шпански стручњак сега е убеден дека големиот сон, да ги има на располагање услугите на репрезентативецот на Бразил може да стане реалност со официјална понуда не помала од 30 милиони евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести