среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Гвардиола: Со ваква игра немаме никави шанси против Реал (М)

Пеп Гвардиола, јавно ги предупреди своите фудбалери дека ако продолжат со ваквиот стил на игра, тогаш сигурно ќе бидат поразени од шпанскиот гигант Реал (М) во полуфиналната рунда од Лигата на шампиони.

gvardiola so vakva igra

Поврзани вести

Предводникот на Баерн (М), Пеп Гвардиола, јавно ги предупреди своите фудбалери дека ако продолжат со ваквиот стил на игра, тогаш сигурно ќе бидат поразени од шпанскиот гигант Реал (М) во полуфиналната рунда од Лигата на шампиони.

„Ако играме како што играме во изминатите неколку недели, тогаш немаме ама баш никакви шанси за да славиме во полуфиналната пресметка од Лигата на шампиони против Реал (М). Со ваква игра, финалето ќе остане само сон. Не смееме да играме како што игравме во последните три првенствени натпревари, таквата игра е гаранција за неуспех. Ова е многу опасна ситуација, не сме доволно фокусирани, премногу сме бавни, не размислуваме како што треба, не носиме вистинска одлука”, изјави шпанскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести