недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 41

Гвардиола: Во ЛШ не е доволно да си добар само едно полувреме

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола по синоќешниот пораз од Монако и елиминацијата во осимнафиналето од Лигата на шампионите изјави дека во елитното натпреварување не може да се стигне далеку со добра игра само во едно полувреме.

133530308

Поврзани вести

Одигравме одлично второ полувреме, но заборавивме тоа да го направиме и во првите 45 минути, а во Лигата на шампионите тешко се стигнува далеку со добра игра само во еден период. Се покажа дека не е доволно тоа што го направивме во вториот дел. Понекогаш потребно е да си посебен и среќен, а ние тоа не бевме. Нашиот тим е и без доволно искуство во ова натпреварување, изјави шпанскиот стучњак.

Монако во реванш осминафиналето од ЛШ го победи Манчестер Сити со 3:1 и оди понатаму и покрај вкупните 6:6, поради повеќе постигнати голови на гостински терен (3:5 за Сити на првиот дуел).

Најчитани вести