сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Гвидолин незаинтересиран за менаџерската функција во Норвич

Гвидолин демантира дека ќе биде нов тренер на англискиот премиерлигаш Норвич

Udinese Calcio v Genoa CFC - Serie A

Поврзани вести

Тренерот на италијанскиот калчолигаш Удинезе, Франческо Гвидолин, експресно ја демантираше последната пласирана шпекулација дека во следните неколку дена ќе биде преставен како нов менаџер на англискиот премиерлигаш Норвич.

“Станува збор за новинарска шпекулација. Во овој момент, не е убаво да се пласираат такви шпекулации. Јас сум целосно фокусиран на следниот првенствен натпревар и не сакам да се замарам со нешто друго. Се надевам дека во новата година ќе имаме одличен старт во националниот шампионат. Се надевам дека со убава игра ќе освоиме што е можно повеќе бодови во пролетниот дел од актуелната сезона во италијанската Серија А”, изјави Гвидолин.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести