вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Х-Фактор: Познати имињата на судиите

faktor.jpg500

Последни вести

По големата мистерија кој се ќе се најде во улога на судија во познатото шоу „X Фактор“, конечно имињата се откриени.

Така во наредните неколку месеци како членови на жирито ќе ги гледаме Емина Јаховиќ, Јелена Розга, Владо Георгиев и Златан Стипишиќ – Џибони.

Тие во наредниот период ќе оценуваат, но и ќе ги менторираат младите музички надежи од пет земји на поранешна Југославија.

Музичкото шоу ќе започне да се емитува 22 март, а во тек се аудициите. Првите две аудиции, во Скопје и Белград, веќе завршија.

Најчитани вести