петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Хаџиевски на чело на Пелистер – следат ли подобри денови под “Тумбе кафе”?

Goko_Hadzievski_promocija

Последни вести

Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Ѓоко Хаџиевски и официјално го превзема кормилото на Пелистер.

Искусниот македонски стратег, кој по 24 години се враќа во тимот каде беше и на почетокот од својата тренерска кариера, на пред-конференцијата изјави дека сега е мотивиран како никогаш досега. Хаџиевски нагласи и дека верува во овој тим на Пелистер, и дека со долгорочна стратегија и многу работа, ќе го издигне Пелистер на врвот на македонскиот фудбал.

Веднаш по пресот, заедно со неговиот помошник Коки Аврамовски, Хаџиевски се упати кон стадионот под “Тумбе кафе”, каде го одржа и првиот тренинг со неговите нови пулени.

pelister-hadzievski1-624x352

Најчитани вести