сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хаџиевски нов спортски директор на ФК Вардар

hadzievski

Поврзани вести

Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Македонија, Ѓоко Хаџиевски, за познатиот спортски сајт „Екипа” потврди дека во наредниот период ќе ја извршува функцијата спортски директор на ФК Вардар.

„Се договоривме за заедничка соработка во наредниот период. Имав пријатен состанок со сопственикот Сергеј Самсоненко, на кој се договоривме да ја добијам функцијата спортски директор на ФК Вардар. Добив една пријатна слика за новиот сопственик, дека е решен да направи европски клуб, а јас треба да го пренесам своето искуство и да го спроведам во нашиот најтрофеен клуб, што ми е посебно драго“, изјави за ЕКИПА, Ѓоко Хаџиевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести