недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Хајкенс: Крос мора да ја одбие понудата на Јунајтед

Јас го посоветував, а знам дека веќе му е кажано дека најдобра опција е продолжување на соработката со Баерн (М). Има одлична понуда и треба да ја прифати”, изјави Јуп Хајкенс.

hajkens za kros

Поврзани вести

Поранешниот предводник на Баерн (М) и најголем виновник за историскиот успех, освоените три титули во изминатата сезона, Јуп Хајкенс, откри дека пред неколку дена разговарал со одличниот играч за врска, Тони Крос и дека го посоветувал да не ја прифака понудата на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед.

„Разговарав со Тони Крос и ако ме послуша и ја прифати мојата сугестија, тогаш сигурно ќе остане на „Алианс Арена”. Тоа што е Баерн (М), такво нешто не постои на некое друго место, не постои во Европа, Баерн (М) е нешто уникатно. Јас го посоветував, а знам дека веќе му е кажано дека најдобра опција е продолжување на соработката со Баерн (М). Има одлична понуда и треба да ја прифати”, изјави Хајкенс.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести