вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

“Хака” ќе донесеше инцидент

haka

Поврзани вести

Ритуалот кој го практикуваат спортистите од Нов Зеланд кои се натпреваруваат во колективните спортови, популарната “Хака”, за малку ќе предизвикаше инцидент на рагби натпревар од Австралиското првенство.

Рагбито е спорт во кој адреналинот постојано е на високо ниво, а овојпат за момент рагбистите ги поминаа границите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести