сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Хал и Вест Хем одиграа нерешено

vesthem-500

Поврзани вести

Екипите на Хал и Вест Хем одиграа без победник 2:2 во последниот меч од четвртото коло од англиската Премиер лига.

Иако Хал на два пати водеше, гостите од Лондон успеваа да го израмнат резултатот.

Домаќините поведоа во 39-тата со голот на Ернандес, а израмни Валенсија со прекрасен гол во 50-тата минута.

Во 64-тата минута Дијаме му носи ново водство на Хал, но две минути подоцна капитенот на домаќините Дејвис ја затресе сопствената мрежа за конечни 2:2.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести