петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Хал сепак не му е дораснат на Челзи

Првиот погодок на натпреварот беше дело на белгискиот интернационалец, Еден Азард, а во листата на стрелци се запиша и репрезентативецот на Шпанија, Фернандо Торес.

hal nedorasnat

Поврзани вести

Како и што се очекуваше, фудбалерите на Челзи не дозволија никакво изненадување во премиерниот саботен натпревар од 21. коло од англиската Премиер лига.

Избраниците на Жозе Мурињо повторно одиграа без грешка во сите 90 минути, а фуриозната игра во второто полувреме ја крунисаа со заслужена победа од 2:0 во дуелот со новајлијата во елитното друштво, тимот на Хал Сити.

Првиот погодок на натпреварот беше дело на белгискиот интернационалец, Еден Азард, а во листата на стрелци се запиша и репрезентативецот на Шпанија, Фернандо Торес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести